Administrația Județeană a Finanțelor Publice Ialomița a realizat, în luna decembrie 2023, venituri nete la bugetul general consolidat al statului, în sumă totală de 108 milioane lei, cu aproape 18 milioane lei mai mult decât în aceeași perioada a anului 2022.
Structurată pe bugete, situația veniturilor colectate atât prin conformare voluntare la plată precum și prin măsurile de executare silită, se prezintă astfel:
– bugetul de stat a înregistrat o sumă colectată în valoare de 35,41 milioane lei, cu 6,31 milioane lei mai mult decât în luna decembrie 2022;
– la bugetul asigurărilor sociale de stat s-au colectat 49,43 milioane lei, cu 6,49 milioane lei mai mult decât în perioada de referință a anului trecut;
– la bugetul asigurărilor pentru șomaj, sumele colectate au fost în cuantum de 1,38 milioane lei, cu 159,64 mii lei mai mult ca în ultima luna a anului precedent;
– la bugetul Fondului Național Unic de Asigurări de Sănătate, suma încasată s-a ridicat la valoarea de 21,79 milioane lei, cu 4,82 milioane lei mai mult decât în luna decembrie a anului trecut.
Finananţiştii ialomiţeni se fălesc că şi-au depăşit “norma” la recuperarea datoriilor
FISCUL, iarăşi, se laudă că a colectat, dar nu suflă o vorbă despre cât AR FI TREBUIT COLECTAT!
APA furnizată cu program în unele localităţi din judeţul Ialomiţa
Cazino Constanţa nu va fi redat circuitului turistic, în iulie, ci abia prin noiembrie
PET-urile ţinute-n soare, ştiţi cât sunt de dăunătoare?
Felicitari lor! Au pus popriri pe pensia sociala a mamei pentru nu stim ce impozit ,cu retinere la sursa(la Transmim) pentru anul 2017. Cinste lor,eroilor ! Probabil ca au pus pe multe pe pensii . Ieri a venit un plic si pentru dobanzi si penalitati. Nu mult. Cat sa nu merite sa-ti bati capul si sa-ti tocesti nervii investigand. Dar ,ban pe ban ,se aduna o suma frumoasa de la amarati. Asa ca merita salarii marite. Rusineeee!