Săptămâna trecută a fost realizată documentația de Recepție la Finalizarea Lucrărilor în Proiectul “Creșterea eficienței energetice a clădirii administrative
din Strada Răzoare Nr. 3” din Slobozia.
![](https://ziarulstirea.ro/wp-content/uploads/2024/05/Centrul-Transfuzii-300x200.jpg)
5,8 Milioane lei au fost utilizați pentru reabilitarea integrală a clădirii. Au fost atinse obiectivele de reducere a costurilor cu energia electrică, încălzirea si climatizarea spațiilor.
Sursa de finanțare au fost fondurile europene nerambursabile gestionate prin Programul Operațional
Regional Sud-Muntenia.
![](https://ziarulstirea.ro/wp-content/uploads/2024/05/Image00001-300x224.jpg)
” Mă alătur întregului personal al Centrului de Transfuzie Sanguina si multumesc concetățenilor care fac gesturi de generozitate uriașă atunci când doneaza sange pentru salvarea vieților.
Salut echipa tehnică din Consiliul Judetean Ialomița, constructorul, proiectanții și verificatorii care au sprijinit implementarea acestui proiect.”, a declarat Alexandru Potor – administratorul public al judeţului Ialomiţa, şi candidat din partea PSD pentru Primăria municipiului Slobozia.
– Comandate de Partidul Social Democrat-PSD Organizatia Ialomiţa
– Executat de S.C. EDITOR S.R.L – portal: www. ziarulstirea.ro
– CUI mandatar financiar coordonator: 21240002
Citește și ...
Activitatea deputatului Patrichi de la preluarea mandatului
Luminiţa Barcari a votat gestionarea populaţiei de urşi, un fenomen din ce în ce mai periculos în România
Rezultatele BEC. Alegătorii spun de ce au votat, iarăşi, cu PSD...
Muşoiu: „Creștem salariul minim la 3.700 de lei pentru aproximativ 2 milioane de angajați!”