Miercuri – 1 octombrie 2025, în intervalul orar 07.00 – 20.00, se va sista furnizarea apei în localitatea Căzănești din județul Ialomița, pentru realizarea operațiunilor periodice de întreținere/igienizare a rezervorului destinat înmagazinării și tratării apei potabile.
Ne cerem scuze pentru disconfortul creat abonaților, pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în timp operativ.
Recomandăm utilizatorilor să își asigure rezerve minime de apă pentru consum și uz casnic pe durata întreruperii.
Atragem atenția că, după reluarea furnizării, apa poate prezenta modificări temporare ale parametrilor de calitate, cum ar fi turbiditatea sau culoarea. În acest caz, este indicat ca apa să fie utilizată doar în scopuri casnice, până la limpezirea completă.
Biroul de Comunicare
RAJA S.A.